Weź udział w projekcie

Wszystko zaczęło się od XVIII wiecznej biblioteczki podróżnej hrabiny Doroty Batowskiej, przechowywanej w Łazienkach Królewskich. Jej współczesna replika wypełniona nowoczesnymi nośnikami dźwięku i obrazu będzie wędrować po muzeach na Mazowszu wraz z animatorami kultury związanymi z Łazienkami. Zapraszamy do wspólnej podróży!

Projekt zakłada współpracę z 5 muzeami z terenu Mazowsza, wyłonionymi w drodze naboru spośród miejscowości, w których z powodów materialnych dzieci nie mają możliwości odwiedzić Łazienek Królewskich.

W każdej z placówek odbędą się warsztaty dla DZIECI/MŁODZIEŻY (do 15 lat) z okolicznej szkoły. Zajęcia będą przenosiły w świat kultury XVIII wieku, pozwolą poznać i poczuć łazienkowski ogród, takim jak jest teraz i takim jak był kiedyś, będą nie tylko edukacyjnym spotkaniem, ale też rodzajem wielozmysłowego doświadczenia.  Przy użyciu repliki zabytkowej biblioteczki podróżnej, wypełnionej elementami poruszającymi zmysły, z udziałem nowych technologii, postaramy się uruchomić wyobraźnię, odważnie wkroczymy w świat kultury i sztuki oraz zainspirujemy się oświeceniowymi ideami  Będziemy odkrywać, dyskutować  i tworzyć.  Na zakończenie projektu dzieci będą zaproszone do przyjazdu do Warszawy na drugą część warsztatu w oryginalnej XVIII wiecznej scenerii Łazienek. Finałem projektu zgodnym z ideą podróży będzie opowieść o wizycie w Łazienkach realizowana przez dzieci w 5 miejscowościach w ramach Tygodnia Akademii Orange.

Równolegle projekt adresowany jest do MUZEALNIKÓW. W każdej z 5 placówek przeprowadzona zostanie wizyta-rekonesans, podczas której wspólnie z animatorami kultury, muzealnicy określą swoje zasoby. Ich muzeum zostanie sfotografowane przez młodych fotografów, a pracownicy staną się bohaterami wywiadu dotyczącego potencjału edukacyjnego w ich ośrodku. Wezmą też udział w warsztatach z dziećmi odbywających się na terenie ich placówki. Na zakończenie projektu muzealnicy spotkają się w Warszawie na warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez Muzeum Łazienki Królewskie.

W ramach projektu powstaną materiały multimedialne dostępne na blogu projektu i wykorzystywane podczas warsztatów oraz publikacja edukacyjna kierowana do pracowników lokalnych muzeów.

Kiedy odbędą się warsztaty i przyjazd do Warszawy?

Projekt będzie realizowany między marcem a czerwcem 2013.

Ile kosztuje udział w projekcie?

Udział w projekcie jest bezpłatny. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie pokrywa także koszty dojazdu na spotkanie finałowe w Warszawie.

Kto organizuje projekt?

Organizatorem projektu jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Fotoreporterów Sputnik. Patronatem medialnym objął nasze działania portal CzasDzieci.pl.

Projekt realizowany jest w ramach programu Akademia Orange.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Zapraszamy wszystkie muzea z województwa mazowieckiego. Zgłoszenie obejmuje zawiązanie lokalnego partnerstwa ze szkołą podstawową lub gimnazjum.

Jak zgłosić się do projektu?

Wystarczy wypełnić KWESTIONARIUSZ

Uzupełniony plik prosimy wysłać na adres: podrozepanibatowskiej@lazienki-krolewskie.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2013.

Gdzie można śledzić działania projektu i uzyskać więcej informacji?

Zapraszamy do odwiedzania bloga projektu: www.podrozepanibatowskiej.wordpress.com.
Wszelkich informacji udzielają pracownicy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie:

Agata Pietrzyk: 22 50 60 104, a.pietrzyk@lazienki-krolewskie.pl
Marzena Michałek: 22 50 60 043, m.michalek@lazienki-krolewskie.pl

Reklamy